- TAD14241111-250
TAD14241111-250
TE Connectivity / AMP Brand
M12D4-MR-PVC TYPE B-25.0M
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
M12D4-MR-PVC TYPE B-25.0M
Search Keywords: TAD14241111250
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / AMP Brand
Part No:TAD14241111-250
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8544422000
COO:CN
Supplier Standard Pack:
1 -
Packaging Method:Bag
Number of Strands:7
Wire Size:22 AWG
Packaging Quantity:1
Industrial Protocols:PROFINET
Conductor Material:Tinned Copper
M8/M12 Application Type:Industrial Ethernet
Operating Voltage:250 VAC, 250 VDC
Housing Material:PA66+25GF
Jacket Material:PVC
Connector Type (End A):M12 Plug
Shielded:Yes
Cable Color:Green
Cable Assembly Type:M12 Pigtail
IP Rating:IP67
Connector Color (End A):Black
Wire Color (Base):Yellow-Orange-White-Blue
Outside Cable Diameter:6.5 mm
Cable Assembly Length:25 m
Contact Current Rating (Max):4 A