- T41626B9L25-002
T41626B9L25-002
TE Connectivity / AMP Brand
RPC-M12L-5MS-1.0-5FR-SH PUR 14AWG GY
Description
Search Keywords: T41626B9L25002
Supplier:TE Connectivity / AMP Brand
Part No:T41626B9L25-002
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8544422000
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
5 -
Shielded:Yes
Industrial Protocols:PROFINET
Number of Positions:5
Packaging Method:Bag
Contact Current Rating (Max):16 A
Operating Voltage:63 VAC, 63 VDC
Outside Cable Diameter:10.4 mm
Wire Size:14 AWG, 2.5 mm²
Number of Strands:124
Thread Size:M12
Conductor Diameter Range:2 mm
IP Rating:IP67
Cable Assembly Type:M12
Cable Color:Gray
Conductor Material:Copper Alloy
M8/M12 Application Type:Power
Connector Type (End B):M12 Socket
Jacket Material:PUR
Cable Assembly Length:1 m
Housing Material:Nylon
Connector Type (End A):M12 Plug
Connector Color (End A):Gray
Operating Temperature Range:-25 – 85 °C