- T4162223008-003
T4162223008-003
TE Connectivity / AMP Brand
RPC-M12-8MR-1.5SH-M12-8FS-PUR
Description
RPC-M12-8MR-1.5SH-M12-8FS-PUR
Search Keywords: T4162223008003
Supplier:TE Connectivity / AMP Brand
Part No:T4162223008-003
Supplier Standard Pack:
5 -
Field Serviceable:Yes
Conductor Material:Copper Alloy
M8/M12 Application Type:Sensor/Actuator
Operating Voltage:30 VAC, 30 VDC
Wire Size:24 CMA, .25 mm²
Contact Current Rating (Max):2 A