- T4162123008-006
T4162123008-006
TE Connectivity / AMP Brand
RPC-M12-8MS-7.0SH-M12-8FS-PUR
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
RPC-M12-8MS-7.0SH-M12-8FS-PUR
Search Keywords: T4162123008006
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / AMP Brand
Part No:T4162123008-006
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
COO:CN
Supplier Standard Pack:
1 -
Conductor Material:Copper Alloy
M8/M12 Application Type:Sensor/Actuator
Field Serviceable:Yes
Wire Size:24 CMA, .25 mm²
Operating Voltage:30 VAC, 30 VDC
Contact Current Rating (Max):2 A