- T41526B9L25-004
T41526B9L25-004
TE Connectivity / AMP Brand
RPC-M12L-5MS-3.0-5FR-PUR 14AWG GY
Description
Search Keywords: T41526B9L25004
Supplier:TE Connectivity / AMP Brand
Part No:T41526B9L25-004
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8544429090
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
5 -
Jacket Material:PUR
Thread Size:M12
Number of Strands:124
Conductor Material:Copper Alloy
Industrial Protocols:PROFINET
M8/M12 Application Type:Power
Connector Type (End B):M12 Socket
Connector Color (End A):Gray
Shielded:No
Connector Color (End B):Gray
Contact Current Rating (Max):16 A
Housing Material:Nylon
Cable Assembly Length:3 m
Outside Cable Diameter:9.65 mm
IP Rating:IP67
Operating Temperature Range:-25 – 85 °C
Connector Type (End A):M12 Plug
Operating Voltage:63 VAC, 63 VDC
Number of Positions:5
Field Serviceable:No
Cable Color:Gray
Conductor Diameter Range:2 mm
Wire Color (Base):Brown, White, Blue, Black, Gray
Packaging Method:Bag
Cable Assembly Type:M12
Wire Size:14 AWG, 2.5 mm²