- T4152599L25-200
T4152599L25-200
TE Connectivity / AMP Brand
RPC-M12L-5MS-20.0-5FS-PVC 14AWG GY
Description
Search Keywords: T4152599L25200
Supplier:TE Connectivity / AMP Brand
Part No:T4152599L25-200
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8544422000
COO:CN
Supplier Standard Pack:
1 -
M8/M12 Application Type:Power
Conductor Material:Copper Alloy
Housing Material:Nylon
Connector Type (End B):M12 Socket
Wire Color (Base):Brown, White, Blue, Black, Gray
Field Serviceable:No
Operating Temperature Range:-25 – 85 °C
Wire Size:14 AWG, 2.5 mm²
Shielded:No
IP Rating:IP67
Connector Color (End B):Gray
Outside Cable Diameter:10.1 mm
Connector Color (End A):Gray
Cable Color:Gray
Operating Voltage:63 VAC, 63 VDC
Number of Positions:5
Cable Assembly Length:20 m
Packaging Method:Bag
Jacket Material:PVC
Number of Strands:124
Cable Assembly Type:M12
Industrial Protocols:PROFINET
Contact Current Rating (Max):16 A
Connector Type (End A):M12 Plug
Conductor Diameter Range:2 mm