- T4152599L25-007
T4152599L25-007
TE Connectivity / AMP Brand
RPC-M12L-5MS-10.0-5FS-PVC 14AWG GY
Description
Search Keywords: T4152599L25007
Supplier:TE Connectivity / AMP Brand
Part No:T4152599L25-007
Supplier Standard Pack:
1 -
M8/M12 Application Type:Power
Number of Strands:124
Jacket Material:PVC
Cable Assembly Type:M12
Cable Assembly Length:10 m
Wire Color (Base):Brown, White, Blue, Black, Gray
Outside Cable Diameter:10.1 mm
Operating Voltage:63 VAC, 63 VDC
Cable Color:Gray
Connector Type (End B):M12 Socket
Industrial Protocols:PROFINET
Packaging Method:Bag
Conductor Material:Copper Alloy
Thread Size:M12
Wire Size:14 AWG, 2.5 mm²
Housing Material:Nylon
IP Rating:IP67
Operating Temperature Range:-25 – 85 °C
Field Serviceable:No
Connector Color (End B):Gray
Connector Type (End A):M12 Plug
Connector Color (End A):Gray
Number of Positions:5
Shielded:No
Contact Current Rating (Max):16 A
Conductor Diameter Range:2 mm