- T4152599L25-006
T4152599L25-006
TE Connectivity / AMP Brand
RPC-M12L-5MS-7.0-5FS-PVC 14AWG GY
Description
Search Keywords: T4152599L25006
Supplier:TE Connectivity / AMP Brand
Part No:T4152599L25-006
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
2 -
Connector Color (End A):Gray
Connector Type (End A):M12 Plug
Housing Material:Nylon
IP Rating:IP67
Field Serviceable:No
Shielded:No
Connector Color (End B):Gray
Operating Voltage:63 VAC, 63 VDC
Conductor Material:Copper Alloy
Contact Current Rating (Max):16 A
Thread Size:M12
Cable Assembly Length:7 m
Cable Color:Gray
Packaging Method:Bag
Number of Strands:124
Industrial Protocols:PROFINET
M8/M12 Application Type:Power
Number of Positions:5
Wire Size:14 AWG, 2.5 mm²
Conductor Diameter Range:2 mm
Jacket Material:PVC
Cable Assembly Type:M12
Wire Color (Base):Brown, White, Blue, Black, Gray
Connector Type (End B):M12 Socket
Operating Temperature Range:-25 – 85 °C
Outside Cable Diameter:10.1 mm