- T4152599L25-005
T4152599L25-005
TE Connectivity / AMP Brand
RPC-M12L-5MS-5.0-5FS-PVC 14AWG GY
Description
Search Keywords: T4152599L25005
Supplier:TE Connectivity / AMP Brand
Part No:T4152599L25-005
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8544429090
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
2 -
Cable Assembly Length:5 m
Operating Temperature Range:-25 – 85 °C
Connector Color (End A):Gray
IP Rating:IP67
Housing Material:Nylon
Connector Type (End A):M12 Plug
Outside Cable Diameter:10.1 mm
Shielded:No
Contact Current Rating (Max):16 A
Industrial Protocols:PROFINET
Field Serviceable:No
Packaging Method:Bag
Conductor Material:Copper Alloy
Cable Color:Gray
Wire Color (Base):Brown, White, Blue, Black, Gray
Cable Assembly Type:M12
Thread Size:M12
M8/M12 Application Type:Power
Conductor Diameter Range:2 mm
Wire Size:14 AWG, 2.5 mm²
Number of Strands:124
Jacket Material:PVC
Connector Type (End B):M12 Socket
Connector Color (End B):Gray
Operating Voltage:63 VAC, 63 VDC