- T4152599L25-003
T4152599L25-003
TE Connectivity / AMP Brand
RPC-M12L-5MS-1.5-5FS-PVC 14AWG GY
Description
Search Keywords: T4152599L25003
Supplier:TE Connectivity / AMP Brand
Part No:T4152599L25-003
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
5 -
Contact Current Rating (Max):16 A
Number of Positions:5
Industrial Protocols:PROFINET
IP Rating:IP67
Connector Type (End A):M12 Plug
Operating Temperature Range:-25 – 85 °C
Operating Voltage:63 VAC, 63 VDC
Cable Assembly Length:1.5 m
Connector Color (End B):Gray
Cable Assembly Type:M12
Cable Color:Gray
Connector Type (End B):M12 Socket
Number of Strands:124
Jacket Material:PVC
M8/M12 Application Type:Power
Field Serviceable:No
Connector Color (End A):Gray
Outside Cable Diameter:10.1 mm
Conductor Diameter Range:2 mm
Shielded:No
Conductor Material:Copper Alloy
Thread Size:M12
Wire Color (Base):Brown, White, Blue, Black, Gray
Housing Material:Nylon
Wire Size:14 AWG, 2.5 mm²