- T4152599L14-005
T4152599L14-005
TE Connectivity / AMP Brand
RPC-M12L-4MS-5.0-4FS-PVC 14AWG BK
Description
Search Keywords: T4152599L14005
Supplier:TE Connectivity / AMP Brand
Part No:T4152599L14-005
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8544422000
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
2 -
Cable Color:Black
Contact Current Rating (Max):16 A
Operating Temperature Range:-25 – 85 °C
IP Rating:IP67
Connector Color (End B):Black
Conductor Material:Copper Alloy
Cable Assembly Type:M12
Industrial Protocols:PROFINET
Connector Type (End B):M12 Socket
Conductor Diameter Range:2 mm
Wire Size:14 AWG, 2.5 mm²
Connector Color (End A):Black
Outside Cable Diameter:9.4 mm
Shielded:No
Thread Size:M12
Wire Color (Base):Brown, White, Blue, Black
Connector Type (End A):M12 Plug
Cable Assembly Length:5 m
M8/M12 Application Type:Power
Packaging Method:Bag
Field Serviceable:No
Operating Voltage:63 VAC, 63 VDC