- T4152223008-007
T4152223008-007
TE Connectivity / AMP Brand
RPC-M12-8MR-10.0-M12-8FS-PUR
Description
RPC-M12-8MR-10.0-M12-8FS-PUR
Search Keywords: T4152223008007
Supplier:TE Connectivity / AMP Brand
Part No:T4152223008-007
Supplier Standard Pack:
1 -
M8/M12 Application Type:Sensor/Actuator
Field Serviceable:Yes
Conductor Material:Copper Alloy
Operating Voltage:30 VAC, 30 VDC
Wire Size:24 CMA, .25 mm²
Connector Color (End A):Black
Thread Size:M12x1
Wire Color (Base):White, Brown, Green, Yellow, Gray, Pink, Blue, Red
Number of Positions:8
Contact Current Rating (Max):2 A