- T4152223008-006
T4152223008-006
TE Connectivity / AMP Brand
RPC-M12-8MR-7.0-M12-8FS-PUR
Description
RPC-M12-8MR-7.0-M12-8FS-PUR
Search Keywords: T4152223008006
Supplier:TE Connectivity / AMP Brand
Part No:T4152223008-006
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Conductor Material:Copper Alloy
Field Serviceable:Yes
M8/M12 Application Type:Sensor/Actuator
Wire Size:24 CMA, .25 mm²
Operating Voltage:30 VAC, 30 VDC
Number of Positions:8
Connector Color (End A):Black
Cable Color:Gray
Cable Assembly Type:M12
Connector Type (End B):M12 Socket
Cable Assembly Length:7 m
Connector Type (End A):M12 Plug
Jacket Material:PUR
Housing Material:GF Nylon
Wire Color (Base):White, Brown, Green, Yellow, Gray, Pink, Blue, Red
Shielded:No
Contact Current Rating (Max):2 A