- T4152223008-005
T4152223008-005
TE Connectivity / AMP Brand
RPC-M12-8MR-5.0-M12-8FS-PUR
Description
RPC-M12-8MR-5.0-M12-8FS-PUR
Search Keywords: T4152223008005
Supplier:TE Connectivity / AMP Brand
Part No:T4152223008-005
Supplier Standard Pack:
2 -
Field Serviceable:Yes
M8/M12 Application Type:Sensor/Actuator
Conductor Material:Copper Alloy
Wire Size:24 CMA, .25 mm²
Operating Voltage:30 VAC, 30 VDC
Housing Material:GF Nylon
Cable Color:Gray
Cable Assembly Type:M12
Contact Current Rating (Max):2 A