- T4152113008-006
T4152113008-006
TE Connectivity / AMP Brand
RPC-M12-8MS-7.0-M12-8FS-PVC
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
RPC-M12-8MS-7.0-M12-8FS-PVC
Search Keywords: T4152113008006
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / AMP Brand
Part No:T4152113008-006
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
M8/M12 Application Type:Sensor/Actuator
Conductor Material:Copper Alloy
Field Serviceable:Yes
Operating Voltage:30 VAC, 30 VDC
Wire Size:24 CMA, .25 mm²
Connector Color (End B):Black
Jacket Material:PVC
Connector Type (End B):M12 Socket
Housing Material:GF Nylon
Cable Assembly Length:7 m
Cable Assembly Type:M12
Thread Size:M12x1
Contact Current Rating (Max):2 A