- T41514B9L25-001
T41514B9L25-001
TE Connectivity / AMP Brand
RPC-M12L-5FR-0.5-PUR 14AWG GY
Description
RPC-M12L-5FR-0.5-PUR 14AWG GY
Search Keywords: T41514B9L25001
Supplier:TE Connectivity / AMP Brand
Part No:T41514B9L25-001
Supplier Standard Pack:
5 -
Connector Type (End A):M12 Socket
Number of Positions:5
Contact Current Rating (Max):16 A
Shielded:No
Operating Voltage:63 VAC, 63 VDC
M8/M12 Application Type:Power
Cable Color:Gray
Operating Temperature Range:-25 – 85 °C
Wire Size:14 AWG, 2.5 mm²
Conductor Diameter Range:2 mm
Field Serviceable:No
Cable Assembly Length:.5 m
Wire Color (Base):Brown, White, Blue, Black, Gray
Thread Size:M12
Jacket Material:PUR
Outside Cable Diameter:9.65 mm