- T4151499L25-006
T4151499L25-006
TE Connectivity / AMP Brand
RPC-M12L-5FR-7.0-PVC 14AWG GY
Description
RPC-M12L-5FR-7.0-PVC 14AWG GY
Search Keywords: T4151499L25006
Supplier:TE Connectivity / AMP Brand
Part No:T4151499L25-006
Supplier Standard Pack:
2 -
Wire Color (Base):Brown, White, Blue, Black, Gray
Cable Color:Gray
Outside Cable Diameter:10.1 mm
M8/M12 Application Type:Power
Conductor Diameter Range:2 mm
Wire Size:14 AWG, 2.5 mm²
Conductor Material:Copper Alloy
Contact Current Rating (Max):16 A
Jacket Material:PVC
Connector Color (End A):Gray
Field Serviceable:No
Thread Size:M12
Cable Assembly Length:7 m
Connector Type (End A):M12 Socket
Number of Positions:5
Shielded:No
Operating Temperature Range:-25 – 85 °C
IP Rating:IP67
Industrial Protocols:PROFINET
Operating Voltage:63 VAC, 63 VDC