- T41513B9L25-003
T41513B9L25-003
TE Connectivity / AMP Brand
RPC-M12L-5FS-1.5-PUR 14AWG GY
Description
RPC-M12L-5FS-1.5-PUR 14AWG GY
Search Keywords: T41513B9L25003
Supplier:TE Connectivity / AMP Brand
Part No:T41513B9L25-003
Supplier Standard Pack:
5 -
Jacket Material:PUR
Shielded:No
Wire Color (Base):Brown, White, Blue, Black, Gray
IP Rating:IP67
Outside Cable Diameter:9.65 mm
Operating Voltage:63 VAC, 63 VDC
Packaging Method:Bag
Number of Positions:5
Connector Type (End A):M12 Socket
Contact Current Rating (Max):16 A
Operating Temperature Range:-25 – 85 °C
Wire Size:14 AWG, 2.5 mm²
Industrial Protocols:PROFINET
M8/M12 Application Type:Power
Cable Color:Gray
Connector Color (End A):Gray
Cable Assembly Length:1.5 m
Number of Strands:124
Conductor Diameter Range:2 mm