- T4151399L25-200
T4151399L25-200
TE Connectivity / AMP Brand
RPC-M12L-5FS-20.0-PVC 14AWG GY
Description
RPC-M12L-5FS-20.0-PVC 14AWG GY
Search Keywords: T4151399L25200
Supplier:TE Connectivity / AMP Brand
Part No:T4151399L25-200
Supplier Standard Pack:
1 -
Shielded:No
Connector Color (End A):Gray
Operating Temperature Range:-25 – 85 °C
Number of Positions:5
Connector Type (End A):M12 Socket
Contact Current Rating (Max):16 A
Operating Voltage:63 VAC, 63 VDC
Industrial Protocols:PROFINET
Number of Strands:124
Cable Assembly Length:20 m
Wire Color (Base):Brown, White, Blue, Black, Gray
Packaging Method:Bag
Wire Size:14 AWG, 2.5 mm²
Conductor Diameter Range:2 mm
Housing Material:Nylon
Cable Color:Gray
Outside Cable Diameter:10.1 mm