- T4151399L25-007
T4151399L25-007
TE Connectivity / AMP Brand
RPC-M12L-5FS-10.0-PVC 14AWG GY
Description
RPC-M12L-5FS-10.0-PVC 14AWG GY
Search Keywords: T4151399L25007
Supplier:TE Connectivity / AMP Brand
Part No:T4151399L25-007
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8544429090
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Outside Cable Diameter:10.1 mm
Cable Color:Gray
Jacket Material:PVC
Conductor Material:Copper Alloy
Number of Positions:5
Thread Size:M12
Cable Assembly Length:10 m
Housing Material:Nylon
Operating Voltage:63 VAC, 63 VDC
Contact Current Rating (Max):16 A
Industrial Protocols:PROFINET
Operating Temperature Range:-25 – 85 °C
Wire Color (Base):Brown, White, Blue, Black, Gray
Field Serviceable:No
Shielded:No
Connector Color (End A):Gray
Wire Size:14 AWG, 2.5 mm²
Conductor Diameter Range:2 mm