- T4151399L25-006
T4151399L25-006
TE Connectivity / AMP Brand
RPC-M12L-5FS-7.0-PVC 14AWG GY
Description
RPC-M12L-5FS-7.0-PVC 14AWG GY
Search Keywords: T4151399L25006
Supplier:TE Connectivity / AMP Brand
Part No:T4151399L25-006
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
2 -
Cable Assembly Type:M12 Pigtail
Connector Color (End A):Gray
Outside Cable Diameter:10.1 mm
Shielded:No
Jacket Material:PVC
Housing Material:Nylon
Number of Positions:5
Contact Current Rating (Max):16 A
Industrial Protocols:PROFINET
Operating Temperature Range:-25 – 85 °C
Connector Type (End A):M12 Socket
Operating Voltage:63 VAC, 63 VDC
M8/M12 Application Type:Power
Cable Color:Gray
Field Serviceable:No
Cable Assembly Length:7 m
IP Rating:IP67
Conductor Diameter Range:2 mm
Packaging Method:Bag
Number of Strands:124
Wire Size:14 AWG, 2.5 mm²