- T41511B9L25-004
T41511B9L25-004
TE Connectivity / AMP Brand
RPC-M12L-5MS-3.0-PUR 14AWG GY
Description
RPC-M12L-5MS-3.0-PUR 14AWG GY
Search Keywords: T41511B9L25004
Supplier:TE Connectivity / AMP Brand
Part No:T41511B9L25-004
Supplier Standard Pack:
5 -
Industrial Protocols:PROFINET
Contact Current Rating (Max):16 A
Shielded:No
Number of Positions:5
Conductor Material:Copper Alloy
Connector Type (End A):M12 Plug
Housing Material:Nylon
Field Serviceable:No
Connector Color (End A):Gray
IP Rating:IP67
Packaging Method:Bag
Wire Size:14 AWG, 2.5 mm²
M8/M12 Application Type:Power
Cable Assembly Length:3 m
Operating Temperature Range:-25 – 85 °C
Conductor Diameter Range:2 mm
Cable Color:Gray
Wire Color (Base):Brown, White, Blue, Black, Gray
Jacket Material:PUR
Cable Assembly Type:M12 Pigtail
Outside Cable Diameter:9.65 mm
Operating Voltage:63 VAC, 63 VDC