- T4052223004-003
T4052223004-003
TE Connectivity / AMP Brand
RPC-M8-4MR-1.5-M8-4FS-PUR
Description
RPC-M8-4MR-1.5-M8-4FS-PUR
Search Keywords: T4052223004003
Supplier:TE Connectivity / AMP Brand
Part No:T4052223004-003
Supplier Standard Pack:
10 -
Conductor Material:Copper Alloy
Operating Voltage:30 VAC, 30 VDC
Wire Size:24 AWG, .25 mm²
Number of Positions:4
Connector Type (End A):M8 Plug
Cable Assembly Length:1.5 m
Outside Cable Diameter:5 mm
Connector Type (End B):M8 Socket
Thread Size:M8 x M8
Jacket Material:PUR
Housing Material:GF Nylon
Connector Color (End A):Black
Cable Assembly Type:M8
Shielded:No
Connector Color (End B):Black
Wire Color (Base):Brown, White, Blue, Black
Contact Current Rating (Max):3 A