- T4052223004-002
T4052223004-002
TE Connectivity / AMP Brand
RPC-M8-4MR-1.0-M8-4FS-PUR
Description
RPC-M8-4MR-1.0-M8-4FS-PUR
Search Keywords: T4052223004002
Supplier:TE Connectivity / AMP Brand
Part No:T4052223004-002
Supplier Standard Pack:
10 -
M8/M12 Application Type:Sensor/Actuator
Operating Voltage:30 VAC, 30 VDC
Wire Size:24 AWG, .25 mm²
Wire Color (Base):Brown, White, Blue, Black
Cable Color:Gray
Cable Assembly Type:M8
Contact Current Rating (Max):3 A
Connector Color (End A):Black
Cable Assembly Length:1 m
Thread Size:M8 x M8
Outside Cable Diameter:5 mm