- T4052213004-005
T4052213004-005
TE Connectivity / AMP Brand
RPC-M8-4MR-5.0-M8-4FS-PVC
Description
RPC-M8-4MR-5.0-M8-4FS-PVC
Search Keywords: T4052213004005
Supplier:TE Connectivity / AMP Brand
Part No:T4052213004-005
Supplier Standard Pack:
5 -
Conductor Material:Copper Alloy
Wire Size:24 AWG, .25 mm²
Operating Voltage:30 VAC, 30 VDC
Connector Color (End B):Black
Jacket Material:PVC
Connector Type (End B):M8 Socket
Connector Type (End A):M8 Plug
Housing Material:GF Nylon
Contact Current Rating (Max):3 A
Cable Color:Black
Cable Assembly Length:5 m
Cable Assembly Type:M8
Number of Positions:4
Connector Color (End A):Black
Thread Size:M8 x M8
Wire Color (Base):Brown, White, Blue, Black
Shielded:No
Outside Cable Diameter:4.5 mm