- T4052123004-006
T4052123004-006
TE Connectivity / AMP Brand
RPC-M8-4MS-7.0-M8-4FS-PUR
Description
RPC-M8-4MS-7.0-M8-4FS-PUR
Search Keywords: T4052123004006
Supplier:TE Connectivity / AMP Brand
Part No:T4052123004-006
Supplier Standard Pack:
2 -
Field Serviceable:Yes
Operating Voltage:30 VAC, 30 VDC
Wire Size:24 AWG, .25 mm²
Jacket Material:PUR
Cable Assembly Length:7 m
Wire Color (Base):Brown, White, Blue, Black
Cable Assembly Type:M8
Housing Material:GF Nylon
Connector Color (End A):Black
Thread Size:M8 x M8
Connector Type (End B):M8 Plug
Shielded:No
Number of Positions:4
Cable Color:Gray
Contact Current Rating (Max):3 A
Outside Cable Diameter:5 mm