- T4052123004-004
T4052123004-004
TE Connectivity / AMP Brand
RPC-M8-4MS-3.0-M8-4FS-PUR
Description
RPC-M8-4MS-3.0-M8-4FS-PUR
Search Keywords: T4052123004004
Supplier:TE Connectivity / AMP Brand
Part No:T4052123004-004
Supplier Standard Pack:
5 -
M8/M12 Application Type:Sensor/Actuator
Wire Size:24 AWG, .25 mm²
Operating Voltage:30 VAC, 30 VDC
Outside Cable Diameter:5 mm
Cable Color:Gray
Contact Current Rating (Max):3 A