- AV2210EB24T5Q04
AV2210EB24T5Q04
TE Connectivity / Alcoswitch Brand
AV22 SPM 3A MOVING RING R&B 24V FL
Description
Search Keywords: AV2210EB24T5Q04
Part No:AV2210EB24T5Q04
Alias/AKA:3-2317570-3
100 -
Bushing Style:Threaded
Configuration (Pole-Throw):Single Pole - Single Throw
Contact Base Material:Copper
Contact Plating:Silver
Actuator Style:Round
Detent Style:Audible
Process Sealed:Yes
Operating Function:Momentary
Mounting Type:Panel
Actuator Profile:Flush
Snap Action:Without
Dust Proof:Yes
Switch Contact Plating Material:Silver
Case Material:PBT
Support Bracket:Without
ESD Grounding Terminal:Without
Voltage Rating:250 VAC