- AV1911EB24T5Q04
AV1911EB24T5Q04
TE Connectivity / Alcoswitch Brand
AV19 SPL 3A MOVING RING R&B 24V FL
Description
Search Keywords: AV1911EB24T5Q04
Part No:AV1911EB24T5Q04
Alias/AKA:3-2316531-9
100 -
ESD Grounding Terminal:Without
Tactile:No
Detent Style:Audible
Configuration (Pole-Throw):Single Pole - Single Throw
Illuminated:Yes
Operating Function:On Off
Bushing Style:Threaded
Snap Action:Without
Mounting Type:Panel
Actuator Profile:Flush
Voltage Rating:250 VAC