- AV1911EB24Q04
AV1911EB24Q04
TE Connectivity / Alcoswitch Brand
AV19 SPL 3A MOVING RING R&B 24V
Description
Search Keywords: AV1911EB24Q04
Part No:AV1911EB24Q04
Alias/AKA:1-2316531-0
Snap Action:Without
Mounting Angle:Vertical
Bushing Style:Threaded
Mounting Type:Panel
Number of Actuators:Single
Detent Style:Audible
Dust Proof:Yes
Configuration (Pole-Throw):Single Pole - Single Throw
Voltage Rating:250 VAC