- AV1911EA24T5Q04
AV1911EA24T5Q04
TE Connectivity / Alcoswitch Brand
AV19 SPL 3A MOVING RING R&G 24V FL
Description
Search Keywords: AV1911EA24T5Q04
Part No:AV1911EA24T5Q04
Alias/AKA:3-2316531-7
100 -
Switch Contact Plating Material:Silver
Actuator Profile:Flush
Process Sealed:Yes
Contact Base Material:Copper
Product Type:Switch
Number of Actuators:Single
Voltage Rating:250 VAC