- AV1911DG24Q04
AV1911DG24Q04
TE Connectivity / Alcoswitch Brand
AV19 SPL 3A SPOT LOGO R&Y 24V
Description
AV19 SPL 3A SPOT LOGO R&Y 24V
Search Keywords: AV1911DG24Q04
Part No:AV1911DG24Q04
Alias/AKA:1-2316542-2
100 -
Contact Plating:Silver
Case Material:PBT
Actuator Style:Round
Product Type:Switch
Number of Actuators:Single
Switch Type:Pushbutton
Support Bracket:Without
Mounting Angle:Vertical
Dust Proof:Yes
Snap Action:Without
Voltage Rating:250 VAC