- AV1910RB24Q04
AV1910RB24Q04
TE Connectivity / Alcoswitch Brand
AV19 SPM 3A FIXED RING R&B 24V
Description
AV19 SPM 3A FIXED RING R&B 24V
Search Keywords: AV1910RB24Q04
Part No:AV1910RB24Q04
Alias/AKA:2317404-4
Actuator Profile:Flush
Process Sealed:Yes
Switch Contact Plating Material:Silver
Actuator Style:Round
Number of Actuators:Single
Termination Type:Wire Lugs
Illuminated:Yes
Voltage Rating:250 VAC