- AV1910PB24Q04
AV1910PB24Q04
TE Connectivity / Alcoswitch Brand
AV19 SPM 3A POWER LOGO R&B 24V
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
AV19 SPM 3A POWER LOGO R&B 24V
Search Keywords: AV1910PB24Q04
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Alcoswitch Brand
Part No:AV1910PB24Q04
Alias/AKA:2316366-4
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536509031
COO:TW
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Snap Action:Without
Bushing Style:Threaded
Mounting Angle:Vertical
Detent Style:Audible
Support Bracket:Without
ESD Grounding Terminal:Without
Contact Plating:Silver
Termination Type:Wire Lugs
Illuminated:Yes
Dust Proof:Yes
Voltage Rating:250 VAC