- AV1910DB24Q04
AV1910DB24Q04
TE Connectivity / Alcoswitch Brand
AV19 SPM 3A SPOT LOGO R&B 24V
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
AV19 SPM 3A SPOT LOGO R&B 24V
Search Keywords: AV1910DB24Q04
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Alcoswitch Brand
Part No:AV1910DB24Q04
Alias/AKA:2316542-4
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536509031
COO:TW
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Snap Action:Without
Termination Type:Wire Lugs
Mounting Type:Panel
Bushing Style:Threaded
Contact Base Material:Copper
Contact Plating:Silver
Actuator Profile:Flush
Operating Function:Momentary
ESD Grounding Terminal:Without
Detent Style:Audible
Switch Contact Plating Material:Silver
Process Sealed:Yes
Actuator Style:Round
Tactile:No
Number of Actuators:Single
Switch Type:Pushbutton
Voltage Rating:250 VAC