ZPSA20-15
TDK-Lambda
AC/DC Power Supply Single-OUT 15V 1.4A 20W 8-Pin
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ZPSA2015
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TDK-Lambda
  • Part No:
    ZPSA20-15
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • AC Input Voltage:
    85 to 264 V
  • Dimension:
    88.92 x 50.8 x 17.6(Max) mm
  • DC Input Voltage:
    120 to 370 V