XMS500MC
TDK-Lambda
Open Frame AC-DC Converter - 250W (500W Forced Air) - 92% Efficiency - Output 48V 10.4A - 90 to 264 VAC Input - 4 kV Voltage I ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Open Frame AC-DC Converter - 250W (500W Forced Air) - 92% Efficiency - Output 48V 10.4A - 90 to 264 VAC Input - 4 kV Voltage Isolation - Class I.