RWS1500B-12/RF
TDK-Lambda
Enclosed AC/DC Converter - 1500W - 85% Efficiency - Output 12V 125A - 85 to 265 VAC, 120 to 340 VDC Input - Reverse Fan (Air E ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Enclosed AC/DC Converter - 1500W - 85% Efficiency - Output 12V 125A - 85 to 265 VAC, 120 to 340 VDC Input - Reverse Fan (Air Exits Over IO Terminals).