KWD10-1515
TDK-Lambda
Enclosed AC/DC Converter - 10 W - 73% Efficiency - 2 Outputs 15V, -15V | 360mA, 360mA - 85 to 265 VAC Input - 6-DIP Module - T ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
End of Life: Final orders must be placed by 09/30/2026
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Enclosed AC/DC Converter - 10 W - 73% Efficiency - 2 Outputs 15V, -15V | 360mA, 360mA - 85 to 265 VAC Input - 6-DIP Module - Through Hole.