HWS1000L-36/BAT
TDK-Lambda
Enclosed Battery Charger - Lead Acid - 1 Cell - 1000 W - 86% Efficiency - 36V - 29A Max Charge Current - 85 to 265VAC Input.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +