DPP120-48-1
TDK-Lambda
AC/DC Power Supply Single-OUT 48V 2.5A 120W 9-Pin
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: DPP120481
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TDK-Lambda
  • Part No:
    DPP120-48-1
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Efficiency:
    87 %
  • DC Input Voltage:
    210 to 370 V
  • Family:
    DPP120
  • Dimension:
    125 x 63.5 x 123.6 mm
  • AC Input Voltage:
    90 to 132,186 to 264 V