VLCF5020T-150MR71
TDK Corporation
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 1.3A 256mOhm DCR 2020 T/R
Description +
Search Keywords: VLCF5020T150MR71
  • Part No:
    VLCF5020T-150MR71
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Inductance:
    15 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1.3(Typ) A
  • Maximum DC Resistance:
    256 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Packaging:
    Tape and Reel
  • Protection Style:
    Shielded
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 22
Can Ship immediately Buy all 22 in-stock or the regular minimum order quantity of 500