VLCF4018T-330MR42-2
TDK Corporation
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz Ferrite 740mA 540mOhm DCR 1515 T/R
Description +
Search Keywords: VLCF4018T330MR422
  • Part No:
    VLCF4018T-330MR42-2
    EAR99
    1000
  • Inductance:
    33 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    740(Typ) mA
  • Maximum DC Resistance:
    540 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Packaging:
    Tape and Reel
  • Protection Style:
    Shielded
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 214
Can Ship immediately Buy all 214 in-stock or the regular minimum order quantity of 1000