VLCF4018T-150MR59-2
TDK Corporation
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 1.1A 268mOhm DCR 1515 T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: VLCF4018T150MR592
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TDK Corporation
  • Part No:
    VLCF4018T-150MR59-2
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Inductance:
    15 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    1.1(Typ) A
  • Maximum DC Resistance:
    268 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C