NLV25T-2R2J-PF
TDK Corporation
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 2.2uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 200mA 1.55Ohm DCR 1008 T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: NLV25T2R2JPF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TDK Corporation
  • Part No:
    NLV25T-2R2J-PF
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    2.2 uH
  • Type:
    RF Chip
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    5 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    200 mA
  • Maximum DC Resistance:
    1.55 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Packaging:
    Tape and Reel
  • Protection Style:
    UnShielded
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 223
Can Ship immediately Buy all 223 in-stock or the regular minimum order quantity of 2000