MPZ1608S600ATAH0
MPZ1608S600ATAH0
TDK Corporation
In Stock: 0
Minimum Order: 4,000
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
MPZ1608S600A
TDK Corporation
Ferrite Beads Multi-Layer 60Ohm 25% 100MHz 3.5A 20mOhm DCR 0603
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MPZ1608S600A
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    MPZ1608S600A
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Impedance:
    60 Ohm
  • Dimension:
    1.75 x 0.95 x 0.75 mm
  • Family:
    MPZ
  • Maximum DC Current:
    3.5 A
  • Case Size:
    0603
Tools/3D Models +
Product Guides +
  • This product is discontinued, but still in stock.
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 17
Can Ship immediately Buy all 17 in-stock or the regular minimum order quantity of 4000