MMZ2012S800AT000
MMZ2012S800AT000
TDK Corporation
In Stock: 0
Minimum Order: 4,000
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
MMZ2012S800A
TDK Corporation
Ferrite Beads Multi-Layer 80Ohm 25% 100MHz 800mA 100mOhm DCR 0805
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MMZ2012S800A
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    MMZ2012S800A
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CH
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Impedance:
    80 Ohm
  • Family:
    MMZ
  • Case Size:
    0805
  • Maximum DC Current:
    800 mA
  • Dimension:
    2.2 x 1.45 x 1.05 mm
Tools/3D Models +
Product Guides +
  • This product is discontinued, but still in stock.
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 650
Ships today, if you order in Buy all 650 in-stock or the regular minimum order quantity of 4000