MMZ1608D121BTA00
MMZ1608D121BTA00
TDK Corporation
In Stock: 0
Minimum Order: 4,000
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
MMZ1608D121B
TDK Corporation
Ferrite Beads Multi-Layer 120Ohm 25% 100MHz 400mA 300mOhm DCR 0603
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MMZ1608D121B
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    MMZ1608D121B
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Impedance:
    120 Ohm
  • Dimension:
    1.75 x 0.95 x 0.95 mm
  • Case Size:
    0603
  • Family:
    MMZ
  • Maximum DC Current:
    400 mA
Tools/3D Models +
Product Guides +
  • This product is discontinued, but still in stock.
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 3,090
Can Ship immediately Buy all 3,090 in-stock or the regular minimum order quantity of 4000