MLK1005S6N8D
TDK Corporation
Inductor RF Chip Unshielded Multi-Layer 6.8nH 0.5nH 100MHz 7Q-Factor Ceramic 400mA 350mOhm DCR 0402
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MLK1005S6N8D
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TDK Corporation
  • Part No:
    MLK1005S6N8D
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    10000
  • Inductance:
    6.8 nH
  • Type:
    RF Chip
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    0.5 nH
  • Technology:
    Multi-Layer
  • Maximum DC Current:
    400 mA
  • Maximum DC Resistance:
    350 mOhm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C