MLG1608B8N2D
TDK Corporation
Inductor High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 8.2nH 0.5nH 100MHz 10Q-Factor Ceramic 600mA 200mOhm DCR 0603 T/R
Description +
Search Keywords: MLG1608B8N2D
  • Part No:
    MLG1608B8N2D
  • Inductance:
    8.2 nH
  • Tolerance:
    0.5 nH
  • Maximum DC Current:
    600 mA
  • Maximum DC Resistance:
    200 mOhm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C
In Stock: 432
Can Ship immediately Buy all 432 in-stock or the regular minimum order quantity of 4000